Agro- en foodketens
Terugwinning fosfaat
Fosfaat is een eindige grondstof die essentieel is voor de voedselproductie. Terugwinning uit afvalwater en mest zorgt voor efficiënter gebruik van de wereldwijd eindige voorraad fosfaat. CE Delft is gespecialiseerd in de milieukundige analyse (Levenscyclusanalyse LCA) van de verschillende routes waarop terugwining plaatsvindt.
Wat kan CE Delft voor u doen?
CE Delft maakt milieukundige analyses van voedingsmiddelen zoals bier, fris, melk, sappen, koffie, thee, vlees en vleesvervangers. Daarnaast adviseert zij over concrete verbeteringen, die meestal samen met de klant worden ontwikkeld in brainstorms en geanalyseerd qua effecten op milieu en kosten. Wij hebben de laatste jaren veel ervaring opgedaan met het uitvoeren van milieukundige levencyclusanalyses van voedselketens inclusief landbouwkundige aspecten als de organische stofbalans in de bodem, bemesting, gebruik van reststromen, toepassing van reststromen als veevoer en voorkomen van uitval. CE Delft kan bedrijven en beleidsmakers adviseren doordat wij inhoud koppelen aan beleidsprocessen (nationaal en Europees). Deze kennis passen we toe in LCA’s, aangevuld met financiële en beleidsmatige inzichten. Deze combinatie maakt CE Delft een unieke speler in de adviesmarkt voor agroketens.
Uniek van CE Delft is ook de zeer uitgebreide kennis van eiwitketens opgebouwd voor de Questionmark app (voorheen Superwijzer) waarmee consumenten de milieu-effecten van eiwitproducten kunnen beoordelen. Voor fabrikanten van eiwitproducten biedt deze database cruciale informatie om productverbeteringen door te voeren.
Tools
Regelmatig vertalen wij onze analyses niet alleen in een rapport of een database voor LCA-berekeningen maar ook een praktische computertool waarmee u of uw klanten variaties in uw product, transportafstanden of bijvoorbeeld recyclingaandelen snel kunnen bekijken. Een goed voorbeeld van een uitgebreide tool is die voor Modint waarin een groot aantal textielgrondstoffen en processen zijn opgenomen.
Opdrachtgevers
DE Masterblenders, Nederlandse Brouwers, FWS (frisdrankindustrie), Frieslandcampina, Unilever, Greenpeace, Stichting Natuur en Milieu, Varkens in nood, Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
Uw contactpersoon
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Geert Bergsma

Openbare rapporten
Hieronder vindt u alle openbare rapporten die betrekking hebben op dit thema.
- Carbon sequestration in soils and vegetation in PEF analyses, credible carbon credits?
- Levenscyclusanalyse van grondstoffen uit rioolwater
- Economische kansen voor de circulaire economie in de provincie Zeeland
- Potentie struviet voor Nederlandse landbouw
- Top 10 milieubelasting van de gemiddelde consument































